EKŞİ MAYA RESTAURANT HİZMETLERİ GIDA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Üyelik Sözleşmesi

İşbu Üyelik Sözleşmesi (“Sözleşme”); www.eksimaya.com.tr sitesinin sahibi olan ve Barbaros Mah. Güniz Sk. No: 42 İç Kapı No:2 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Ekşi Maya Restaurant Hizmetleri Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile; www.eksimaya.com.tr sitesinden aşağıdaki şartları kabul ederek üye olan web sitesi kullanıcısı (“Üye”) arasında, Üye’nin Ekşi Maya’nın sunduğu Hizmetler’den yararlanmasına ilişkin koşulların belirlenmesi için akdedilmiştir. Ekşi Maya ve Üye işbu Üyelik Sözleşmesi’nde ayrı ayrı “Taraf” birlikte “Taraflar” olarak anılacaklardır.

İnternet üzerinden www.eksimaya.com.tr (“Site”) üyeliği için sözleşme yapacağınız Ekşi Maya Restaurant Hizmetleri Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin (“Şirketimiz” veya “Ekşi Maya”) iletişim bilgileri şöyledir: Adres: Barbaros Mah. Güniz Sk. No: 42 İç Kapı No:2 Çankaya/ANKARA, Tel: 03124574043, E-Mail: info@eksimaya.com.tr, https://eksimaya.com.tr/iletisim/ (Mersis No: 0330053865800012). Şirketimiz Ankara Ticaret Odası (ATO) üyesidir, ATO’nun meslek ile ilgili davranış kurallarını www.atonet.org.tr veya 444 0 286 no.lu telefonundan öğrenebilirsiniz.

Bu üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üye(lik) Bilgilerini ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek [Üyeliği Tamamla] v.b. butonuna basmanız yeterlidir. Ekşi Maya’ya ait Site üzerinden üyelik işlemini gerçekleştirerek, bu sözleşmede belirtilen şart ve hükümleri kabul etmiş ve bunlara uygun davranmayı taahhüt etmiş bulunmaktasınız. Bu şart ve hükümler ile bağlı olmak istemezseniz, Siteyi kullanmayabilir veya üyeliğinizi derhal sonlandırabilirsiniz. Ekşi Maya işbu sözleşme şartlarında değişiklik yapma, sözleşme kapsamında verilen hizmetleri durdurma hakkına sahiptir. Yapılan değişikliklerin mevcut platformlardan yayınlanması yürürlüğü için tek şarttır. Siteye erişmeniz ve kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu sebeple “Üyelik Sözleşmesi” metnini sıklıkla kontrol etmenizi öneririz.

 İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu no.su ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girmenizi özellikle rica ederiz; bir hata fark ederseniz düzeltiniz. Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra fark ettiğiniz eksiklik/hataları ise Üye Girişi kısmından ulaşacağınız Hesabım bölümünde düzeltebilirsiniz. Ekşi Maya, Sitede sunulan bilgilerin doğruluğunu sürekli olarak kontrol etmektedir. Ancak bu durum kusursuz sorumluluk anlamında değerlendirilemez. Sunulan bilgilerin güncelliğini kaybedebileceği tarafınızdan göz önünde tutulmalıdır. İşbu sözleşmeyi kabul ederek; Ekşi Maya’nın üyelerine genel ve özel kampanya, promosyon, tanıtım, puan kazanma, indirim kazanma, hediye çeki verilmesi ve indirim gibi avantajlar sağlamak amacıyla oluşturulan müşteri memnuniyeti odaklı “Üyelik Programı”na üye olmayı ve bu program ve uygulamalardan yararlanmayı kabul ettiğinizi beyan etmektesiniz.

Bu sözleşme metni, sitemizde form olarak yer almaktadır. Üyeye “özel” (taraf olarak bilgileri girilmiş) Sözleşme metni gibi bir metin Şirketimiz sistemlerinde ayrıca muhafaza edilmeyebilecektir.

Dilediğiniz her zaman yukarıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize yapacağınız yazılı bildirim ile, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz; aynı şekilde Şirketimiz de çeşitli nedenler ile üyelikleri sona erdirebilir/askıya alabilir. Dilediğiniz zaman yapacağınız yazılı bildirimle hiçbir gerekçe belirtmeksizin üyelikten ayrılma, ticari elektronik ileti, sms, e-mail, mektup ve telefonla sizinle temasa geçilmesini ve size gönderi yapılmasını sonlandırma/reddetme hakkına sahip olduğunuzu dair gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılmıştır. Ayrıca Ekşi Maya hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliğinizi iptal etme hakkına sahiptir.

Ekşi Maya Üyelik Programı kapsamında üyelik sayfası formuyla ilettiğiniz kişisel bilgilerinizin yukarıda sayılan ve benzeri amaçlarla ve tek başına ve/veya başka kişisel verilerle birleştirilerek ticari olarak kullanılmak üzere bu sözleşmenin kurulması ve ifası hukuki gerekçeleri ve üyelik ilişkisi kapsamında işlenecektir. Ayrıca, sizinle sms, internet, mektup, telefon vb. kanallardan temasa geçilmesi için üyelik alanında açık izniniz talep edilecektir. Detaylar için Gizlilik Politikamıza bakabilirsiniz.

Üyelik başvurusu yapılırken verilen bilgilerin doğruluğu ve eksiksizliğinin tespiti tarafınıza aittir. Gerçeğe uygun olmayan ya da eksik bilgilerin verilmesinden Ekşi Maya hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Site yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesine, işleyişinin olumsuz yönde etkilenmesine yol açabilecek her türlü fiil ve işlem yasaktır. Otomatik programlar veya yazılımlar kullanılarak birden fazla işlem yapılması, üyelik kaydı açılması veya otomatik yöntemler aracılığıyla aşırı miktarda talep veya bilgi gönderilmesi ve benzeri yöntemler de yasak olarak sayılmıştır.

Sitenin kullanılması, Sitede sunulan veya sağlanan veri ve bilgilerin kullanımı, bu veri ve bilgiler esasında yapılan davranışlar veya Siteye erişim sebebiyle maruz kalınabilecek herhangi türden bilgisayar virüsleri, trojan ve benzeri kötü amaçlı yazılımlar (malware) da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, Kullanıcıların, Üyelerin veya diğer üçüncü kişilerin herhangi bir sebepten ötürü uğrayabilecekleri her türlü ve tüm doğrudan ve dolaylı zarar, ziyan, hasar ve/veya kayıplar ile ilgili Ekşi Maya’nın hiçbir hukuki veya cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Yukarıda anılan zararlar sebebiyle Ekşi Maya’dan her ne isim altında olursa olsun herhangi bir talep veya iddiada bulunmayacağınızı peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklar Türk Hukuku’na tabidir ve Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri (Merkez) yetkilidir.

Kişisel Verilerin Korunması

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu gereğince, Ekşi Maya ile Üyelik Bilgileri kapsamında paylaşmış olduğunuz kişisel veriler (Kimlik, İletişim) başta olmak üzere web sitesini kullanmakla oluşan verilerin, Ekşi Maya tarafından, işlenebilecek ve mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde, Ekşi Maya’nın yurt içinde ve yurt dışında yerleşik iş ortaklarına ve tedarikçilerine aktarılabilecektir.

İşlenen kişisel verileriniz ile ilgili, toplama yöntemi, işleme amacı ve hukuki sebebinin yanı sıra haklarınızla ilgili detaylara “Ekşi Maya Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası”ndan ulaşabilirsiniz.

Ekşi Maya web sitesi üyelik sayfasında kişisel verilerinizle ilgili sadece yurtdışı aktarım için açık rıza istenmektedir. Diğer bilgileriniz üyelik sözleşmesi kapsamında işlenmektedir. Açık rızanızın talep edildiği kutucuğu işaretleyerek kaydol tuşuna basarak açık rıza verebilirsiniz.

Elektronik İletişim İzni

Üyelik sözleşmesi hükümlerini kabul ederek ve üyelik avantajlarından yaralanma iradenizi ortaya koymuş olmanız sebebiyle Ekşi Maya ile paylaştığınız kimlik ve iletişim bilginizin işlenmesi suretiyle tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi ve özel reklam, satış, pazarlama, anket ve benzer amaçlı her türlü fiziksel ve elektronik iletişim yapılması ve diğer iletişim mesajlarının gönderilmesi için de izninizi talep etmek gerekmiştir.

Üyelik sayfasında ayrı bir izin kutucuğu ile elektronik iletişim izniniz talep edilmektedir. Bu kutucuğu işaretleyip Kaydol tuşuna bastığınızda izin süreciniz tamamlanmış olacaktır. İzninizi dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.